» rejestracja                                       » zapomniane hasło
2 lipiec 2016, godzina: 02:19, imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Wyszukiwarka


+ zaawansowane

Polecamy
Reklamy Google
Urząd Miasta Otwocka

Adres:
Ul. Armii Krajowej 5
05-400 Otwock

telefon: 22 779 20 01
e-mail:
strona internetowa: www.otwock.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 8:00 - 18:00
Od wtorku do piątku: 8:00 - 16:00Opis:


Otwock położony jest w centrum województwa mazowieckiego, na południowy wschód od Warszawy. Leży na pograniczu Doliny Środkowej Wisły i Równiny Garwolińskiej, na lewym brzegu Świdra, w pobliżu jego ujścia do Wisły. Miasto graniczy od północy z Józefowem, od wschodu z gmina Wiązowna, na południu z gminą Celestynów i miastem Karczew. Zachodnią, naturalną granicę stanowi rzeka Wisła.

Od stolicy Polski dzieli je odległość 25 km. Zajmując obszar 47 km2, którego 44% stanowią tereny leśne, Otwock ma charakter miasta parku. Dzisiejszy Otwock z 43,5 tys. mieszkańców jest ośrodkiem administracyjnym, usługowym, leczniczym i wypoczynkowym. Przez miasto przepływa rzeka Świder , która zachowała swój pierwotny charakter.

Otwock jest miastem wyjątkowym. Od dawna słynie jako ośrodek letniskowo-uzdrowiskowy. Bliskość Warszawy i dostępność komunikacyjna, położenie wśród lasów Mazowieckiego parku Krajobrazowego stwarzają korzystne perspektywy i sprzyjają dynamicznemu rozwojowi miasta. Przykłada się dużą wagę do podnoszenia poziomu dochodów własnych. Każdego roku zwiększa się wysokość budżetu, w którym inwestycji stanowią aż 15%.

Działania gminy zmierzają do przekształcenia Otwocka w centrum aktywności gospodarczej. Wskaźnik bezrobocia wynosi tu zaledwie 7,9% (dane - wrzesień 2009 r.). Miasto kładzie duży nacisk na rozbudowę infrastruktury, prowadzi aktywną politykę inwestycyjną.

Otwock jest atrakcyjnym obszarem dla inwestorów. Ma własną dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną: oczyszczalnię ścieków i składowisko odpadów komunalnych. Posiada wiele ciekawie zlokalizowanych terenów pod budownictwo mieszkaniowe, przemysł i rekreację.

Miasto Otwock to doskonały teren do zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej. Dynamicznie rozwija się przedsiębiorczość, handel i budownictwo. Specyficzny mikroklimat, ładne okolice, dbałość o rozbudowę infrastruktury i aktywność mieszkańców zapewniają miastu szybki rozwój.


Galeria:
Lokalizacja:

Wyświetl większą mapę
Formularz kontaktowy:
E-mail adresata:


Treść:


Podpis:

ilość wyświetleń prezentacji: 2231
Aktualności
Na bieżąco
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
2 lipca 2016
Źródło: MeteoGroup
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2016-07-01
USD 3,9548 -0,64%
EUR 4,3921 -0,75%
CHF 4,0547 -0,32%
GBP 5,2616 -1,94%
Wspierane przez Money.pl
Polecamy
Ankieta
Gdzie spędzisz tegoroczny urlop?

W Otwocku
 14%

Nad polskim morzem
 26%

Na Mazurach
 9%

W polskich górach
 7%

Gdzie indziej w Polsce
 5%

Za granicą
 14%

Nie mam urlopu
 26%


Partnerzy serwisu