» rejestracja                                       » zapomniane hasło
28 czerwiec 2022, godzina: 04:53, imieniny Florentyny, Ligii, Leona

Wyszukiwarka


+ zaawansowane

Polecamy
Reklamy Google
Pomysł na biznes

 

Wielu radnych jest zgodnych powiat otwocki powinien tętnić życiem, a same miasto powiatowe przyciągać kulturą, turystyką oraz rozwojem przedsiębiorczości w gałęziach usługowo-produkcyjnych, jeśli wierzyć zapewnieniom aktualnych władz Otwock jest miejscem szczęścia i rozwoju. Bliskość tras tranzytowych Berlin-Warszawa-Moskwa oraz Warszawa-Lublin-Lwów-Kijów, sprzyja dobrej komunikacji i koniunkturze. Ceny nieruchomości przyciągają nowych mieszkańców i emigrantów nie tylko z Warszawy, ale z innych regionów województwa.

 

Warto wykorzystać potencjał drzemiący w regionie, poddać głębokiej analizie swoje umiejętności i możliwości – uczciwa praca i wysiłek włożony w działania ma szanse zaprocentować w przyszłości. Ukierunkowanie na działalność rozwojową, planowanie i wyszukiwanie okazji, prowadzenie analizy otoczenia jest pierwszym krokiem w pomyśle na nasz biznes. Warto poświęcić czas i rozpisać sobie pozytywne i negatywne strony przyszłej firmy. Proponujemy zapoznać się z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego dostępnym w każdej gminie. Ponad 65% zamieszkałego obszaru powiatu otwockiego ma dostęp do mediów (telefon, Internet), istnieją także szerokie plany rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej.

Bądź pierwszy, zdobądź klientów, wypracuj sobie rynek i zaufanie, nawet, jeśli za kilka lat wyrośnie obok ciebie konkurencja przyzwyczajeń i nawyków ludzkich nie da się zmienić pierwszą lepszą reklamą. Zainteresuj się gminami wiejskimi: Kołbiel, Osieck, Sobienie-Jeziory, Wiązowna, gdzie nie rozwinęło się jeszcze wiele dziedzin usługowych. Małe miasteczka mają wielkie potrzeby, biorąc pod uwagę ekspansję warszawiaków, napływ działkowiczów w sezonach letnich i turystów podążających ścieżkami turystyczno krajobrazowymi Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, może być dla ciebie szansa. Niewielkie koszty wynajmu lokalu pod działalność usługową często dwa lub trzy razy niższe niż w stolicy nie pochłoną olbrzymiej liczby funduszów.

 

Nie trzeba być innowatorem, aby otworzyć własny interes, zwykły salon fryzjerski, sklep odzieżowy, wypożyczalnia rowerów dla turystów, mała gastronomia to niektóre pomysły niewymagające setek tysięcy złotych nakładu. W regionie gmin wiejsko-miejskich powiatu otwockiego notuje się najwyższą w skali dziesięciu lat liczbę urodzin dzieci, najmłodsi za kilka lat będą potrzebowali wyspecjalizowanej bazy opiekuńczej - już dziś pomyśl nad założeniem prywatnego żłobka dla dzieci, bądź mini przedszkola. Firma sprzedająca usługi niań, bądź odwożenia i przywożenia dzieci ze szkoły jest naszym zdaniem dobrą inwestycją w przyszłość.

Dla osób o uzdolnieniach manualnych proponujemy założyć firmę remontowo-usługową. Usługi remontowe, budowlane, sanitarne w ostatnich latach zaczęły przynosić niespotykane dotąd dochody. Ustawiczne kształcenie się społeczeństwa niweluje liczbę osób pracujących fizycznie, wzrastający popyt rynku jest pewnym kołem napędowym dla zakładów z branży budowlanej, które nie narzekają na brak zleceń. Setki składanych pozwoleń na budowę otwierają szeroki rynek pracy. Nie interesuje cię malowanie, tynkowanie, wylewki posadzek pomyśl nad ulokowaniem kapitału w sklepie z sanitariami, wyposażeniem czy wystrojem wnętrz. Dla bardziej wymagających przedsiębiorców polecamy założenie składów budowlanych, wynajem sprzętu ciężkiego do robót ziemnych i niwelacji terenu.

 

Czy nie wydaje się wam, że samo miasto powiatowe jest trochę ospałe i brak w nim życia? W centrum brakuje lokali usługowych i rozrywkowych. Szybka gastronomia, salon piękności lub odnowy biologicznej czy kolejka dla turystów, każdy z nas jest indywidualistą i zna swoje możliwości.

 

Pamiętajcie, że mieszkańcy powiatu otwockiego nie są gorsi, niż pozostali obywatele województwa, nie można oszczędzać na jakości świadczonych usług. Pogląd na powiat jako wielką prowincję, stał się zgubny dla wielu przedsiębiorców. Klienci bywają w Warszawie i innych miejscowościach, robią zakupy korzystają z usług jak każdy, płacąc oczekują i wymagają. W samym Otwocku odbywają się konferencje na temat rozwoju biznesu, mikro przedsiębiorczości i rozpowszechniania tutejszej kultury. Warto dowiedzieć się więcej, skorzystać z unijnych funduszy czy dotacji gminnych, aby nasza praca zaowocowała zyskami nie tylko dla przedsiębiorcy, ale też dla regionu.

Aktualności
Na bieżąco
Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
28 czerwca 2022
Źródło: MeteoGroup
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2022-06-27
USD 4,4369 -0,64%
EUR 4,6965 -0,27%
CHF 4,6314 -0,48%
GBP 5,4655 -0,32%
Wspierane przez Money.pl
Polecamy
Ankieta
Gdzie spędzisz tegoroczny urlop?

W Otwocku
 16%

Nad polskim morzem
 23%

Na Mazurach
 9%

W polskich górach
 8%

Gdzie indziej w Polsce
 4%

Za granicą
 17%

Nie mam urlopu
 23%


Partnerzy serwisu